“Yetenek Sizsiniz” Programıyla

Müzik Dünyası Yepyeni Bir Rapçi Kazandı!!

Ayhan Öztürk (Aka Mitsah*)

Milyonları ekranlara bağlayan “Yetenek Sizsiniz” yarışmasında gösterdiği performansla kısa sürede geniş kitlelerin beğenisini kazanarak finale kalan Ayhan Öztürk, ilk single çalışması “Galibi Meçhul”u Sony Music etiketiyle müzikseverlerle buluşturdu.

1987 yılında İstanbul’da doğan Ayhan Öztürk, rap müzik ve break dansla 2003 yılında tanıştı. 2007 yılında kendi şarkılarını yazmaya ve kendi evinde kurduğu stüdyoda kaydetmeye başlayan genç yıldız, Sagopa Kajmer’in davetlisi olarak sanatçının 29 Ekim’deki Tuzla konserinde sahne aldı. Ayhan Öztürk, bu yıl katıldığı “Yetenek Sizsiniz” yarışmasında seslendirdiği, sözü ve bestesi kendisine ait olan  “Galibi Meçhul” şarkısıyla bir anda tüm dikkatleri üzerine çekip finale kalmayı başararak bir anda tüm Türkiye’nin tanıdığı bir isim oldu.

Ayhan Öztürk’e “Galibi Meçhul” şarkısında Eda Resurreccion da vokaliyle eşlik etti. Henüz üç yaşındayken başlayan konuşma güçlüğüne rağmen, şarkıları akıcı bir şekilde seslendiren ve yazdığı sözlerin derinliğiyle de şimdiden geleceğin en iyi rapçilerinden biri olmaya aday gösterilen Ayhan Öztürk, “Galibi Meçhul” şarkısıyla dijital platformlar üzerinden dinleyicilerle buluştu.

 

*Mitsah: Jack London’ın ünlü romanı “Beyaz Diş”te yer alan bir karakter.