Uluslararası prömiyerini Berlin Film Festivali’nde yapan, Zeynep Dadak ve Merve Kayan’ın, ilk uzun metraj filmi Mavi Dalga 7 Mart 2014’te Başka Sinema kapsamında vizyona girmeye hazırlanıyor.  
 
26 Şubat Çarşamba akşamı özel gösterimlerle izleyicilerle buluşacak olan Mavi Dalga’nın Beyoğlu Sineması’ndaki ön gösterimi filmin yönetmenlerinin, oyuncularının ve ekibinin katılımıyla gerçekleştirilecek. Başka Sinema kapsamındaki ön gösterim bilgilerine www.baskasinema.com adresinden ulaşabilirsiniz.
 
6-16 Şubat 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen 64. Berlin Film Festivali’nin Generation bölümünde uluslararası prömiyerini yapan Mavi Dalga, Berlin Film Festival’inden hemen sonra !f İstanbul’un Keş!f bölümünde gösterildi. 
 
Türkiye prömiyerini geçtiğimiz Ekim ayında 50. yılını kutlayan Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde gerçekleştiren Mavi Dalga festivalden En İyi İlk Film, En İyi Senaryo ve En İyi Kurgu ödülleriyle dönmüştü.  
 
Üniversiteyi büyük bir şehirde okumak isteyen Deniz ve arkadaşlarının yaşadıkları şehirle ilişkilerinin ve gelecek endişelerinin üzerine kurulan hikâyelerinin anlatıldığı Mavi Dalga’nın çekimleri 2012 yılı sonbaharında Balıkesir’de gerçekleştirildi.   
 
Genç oyuncu kadrosu ile dikkat çeken filmin başrollerinde Ayris Alptekin,  Barış Hacıhan, Nazlı Bulum, Albina Özden, Begüm Akkaya ve Sude Aslantaş yer alırken onlara deneyimli oyuncular Onur Saylak, Derya Durmaz ve Cüneyt Yalaz eşlik ediyor. 
 
Avrupa Ortak Yapım Fonu Eurimages’dan ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden yapım desteği alan Türkiye-Hollanda-Almanya-Yunanistan ortak yapımı Mavi Dalga’nın görüntü yönetmenliğini Daniël Bouquet yaparken, filmin ses teknisyenliğini Jeffrey Grieshober üstleniyor. Ezgi Baltaş’ın castını, Çiçek Kahraman’ın ise kurgusunu yaptığı filmin özgün müzikleri de kim ki o grubuna ait. 
 
 

https://www.youtube.com/watch?v=xyjXJdWw-S4