Faşizmin cehennemine düşen gay bir komünist Alman’ın, Anadolu’nun kadim  tarihinde geçmişini keşfetmesinin hikayesi… Muhteşem bir dünya tablosu…  Bir Melih Esen Cengiz romanı…

Sıra mermer sunaklardaydı…

New Jersey’in sahil beldelerinden birinde yaşayan Otto’nun telefonu uzun uzun çalar. Karşıdaki kişi onunla bir savaş kahramanı olan babası hakkında görüşmek istediğini söyler. Otto bu gizemli yabancıya randevu verir ama buluşma yerine gittiğinde katıksız bir kafatasçıyla karşılaşır. Adam, Otto’yu, Alman ülküsü etrafında bir araya geldikleri teşkilatlarının himayesine almak istemektedir. Fakat elbette ki onun aktif bir komünist olabileceğini hesap edememiştir. Bunu öğrendiğinde orayı hakaretler yağdırarak terk eder ve bundan sonra da Otto’nun hayatı bir kâbusa döner.

Tehditlerle dolu geçen bunaltıcı günlerin ardından Otto, sürekli olarak rüyalarında gördüğü babasının geçmişini araştırmak amacıyla Almanya’ya gitmeye karar verir. Oradan Türkiye’ye kadar uzanan bu yolculuk onu tahmin edilmesi mümkün olmayan bir maceraya sürükler.

Marlene’in Yetimi, renkli karakterleri, tarihle iç içe geçmiş güçlü olay örgüsü, akıcı üslubu ve insan ruhunun derinliklerine işleyen naif ve duygu yüklü kurgusuyla sizi ilk sayfalarından itibaren etkisi altına alacak eşsiz bir roman.

Marlene’in Yetimi bütün kitapçılarda.

Detaylı bilgi için tıklayın