“Modern çağın Mozart’ı.”

“Atmosferika’nın mucidi.” The Telegraph

23 Ekim’de Zorlu Center PSM’de Türk dinleyicisi ile buluşuyor.

Klasik, rock, elektronik ve diğer dünya müziklerinin bileşenlerini kendine çeken, benzersiz bir müzikal simya yaratan Ludovico Einaudi günümüzde dünyanın en iyi bilinen ve sevilen kompozitörlerinden.

Sanatçının özellikle “Le Onde” bestesi film müziği kariyerinin fitilini ateşledi. “This Is England” (2006) ve aynı filmin televizyona uyarlanan dizisi Ludovico’ya BAFTA adaylığı getirdi ve müziğini geniş kitlelere tanıttı. 2011’de bir diğer övgü alan “Intouchables” filminde de bu müzik kullanıldı.

Sanatçı son olarak 2012 yılında, bestelenmesi iki yıldan fazla süren ve Verona yakınlarında bir manastırda kaydedilen “In a Time Lapse” albümünü çıkardı.

“Divenire” gibi epik ve duygusal, “Nightbook” gibi deneysel ve maceraperest olan “In A Time Lapse”, farklı müzikal dünyaları harmanlayan yeni dokular ve aranjmanlar keşfederek bir adım daha ileri gitti.

“In a Time Lapse” albüm turnesi kapsamında Türkiye’ye ilk kez konuk olacak Ludovico Einaudi’nin piyanosundan yayılacak sesleri duyan herkes, kendisini onun benzersiz büyüsüne kaptıracak .

https://www.youtube.com/watch?v=YcT0lq09RBc