Ketum Gölgeler / Secretive Shadows

22 Mayıs – 31 Mayıs 2014

 

RenArt Gallery, 22 Mayıs -31 Mayıs 2014’te Ezgi Cömert’ in “Ketum Gölgeler/ Secretive Shadows” sergisine ev sahipliği yapıyor.

1991 yılında İstanbul’da doğan Ezgi Cömert, ilk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 2010 yılında Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde eğitimine devam etti. Resimlerinde teknik olarak “akrilik” üzerine yoğunlaşan sanatçı, 2009 yılında başladığı fotoğraf sanatı ile de profesyonel olarak ilgilenmektedir.

Cömert, hep araştırmacı bir ruhla kendine ve resmine yolculuk etmiştir. Alışılmış, klasik biçimleri reddederek, yeni bir resimsel paradigma yaratarak kendine özgü biçiminin sürekliliğini yeni bir dalganın gerçekliğinde yeniden boyutlandırıyor. Çalışmalarının içinden geçen dalga; gerçeğin katmanlarının içinde, değişerek kendine kalan bir varoluşu, sorgulamayla sunuyor.

Deneysel fotoğraf çalışmalarının da yer aldığı sanatçının ilk kişisel resim ve fotoğraf sergisi olan ‘’Ketum Gölgeler’’ 22 Mayıs-31 Mayıs tarihleri arasında RenArt Galley’de sanatseverlerle buluşmayı bekliyor.