Dünya sahnelerinde ayakta alkışlanan Karsu, üç konser için  17-20 Şubat tarihleri arasında Türkiye’ye geliyor.

Geçtiğimiz yıl ilk stüdyo albümü “Confession”ı Hollanda’da çıkaran ve uzun süre müzik listelerinde bir numarada kalmayı başaran Karsu; Ankara, İzmir ve İstanbul’da konserler verecek.

Hollanda’da yaşayan ve Hataylı bir ailenin kızı olan Karsu, müziğe yedi yaşında piyano çalarak başladı. Bugüne kadar dünyanın en önemli caz festivallerinden biri kabul edilen North Sea Jazz Festivali’nde iki kez ve dünyanın en önemli sahnelerinden biri olan New York Carneige Hall’de üç kez sahneye çıkma başarısı gösterdi. Ayrıca Brezilya, Endonezya, Almanya, Belçika, Monte Carlo ve daha pek çok ülkede; dünyanın dört bir yanında sayısız konserler verdi.

Hayatı belgesel Oldu

Karsu’nun hayat hikayesini ilgi çekici bulan film yapımcısı Mercedes Stalenhoef, beş yıl boyunca Karsu’yu takip ederek onu belgesel haline getirdi. “Karsu: I Hide a Secret” belgeseli Hollanda başta olmak üzere birçok ülkede gösterime girdi.

Caz,blues,soul,funk müziklerini  Türk müziğiyle birleştirdi

Caz, blues, soul, funk müziklerini Türk müziğiyle birleştirerek kendi tarzını yaratan Karsu sadece piyano çalmıyor; o aynı zamanda çok iyi bir şarkıcı, söz yazarı, besteci ve aranjör… Kendi besteleri olan İngilizce parçaların yanı sıra, “Divane Aşık Gibi”, “Gesi Bağları”, “Domates Biber Patlıcan”, “Neredesin Sen” gibi Türk parçalarını da yorumluyor. Üstün yetenekli sanatçı, Türkiye’deki konserlerine büyük önem veriyor ve özel olarak hazırlanıyor.

Müzik listelerinde uzun süre bir numarara olan “Confession” albümü artıkTürkiye’de

Karsu’nun bugüne kadar Türkiye’de bulunmayan “Confession” albümü de “Y Kültür Sanat” etiketiyle Türkiye’de satışa sunuluyor.

Biletler:Biletix’te