Erdal Bakkal” karakteriyle gönülleri fetheden Cengiz Bozkurt’un başrolünü “Karakız” isimli bir köpekle paylaştığı “İYİ BİRİ” 19 Haziran’da sinemalarda.

 

Senaryolarına imza attığı TV dramalarından  tanıdığımız Ayhan Sonyürek’i ikinci kez yönetmen koltuğunda göreceğimiz İYİ BİRİ, Antakya’nın Samandağ ilçesinde yaşayan, 40 yaşında, tutunamamış bir adamın, ev, iş ve eş bulma hayaliyle Mersin’in Mut ilçesindeki asker arkadaşına gitmek için, yanında köpeğiyle yola çıkmasının ve bu yolculuk boyunca yaşadığı komik, trajikomik hikayelerin anlatıldığı eğlenceli bir film.

 

https://www.youtube.com/watch?v=UABmhpvUpTk

 

Filmde Cengiz Bozkurt’la başrolü paylaşan KARAKIZ, Mersin’deki barınakta 500 köpek arasından seçildi. Tavuk çaldığı için silahla vurulan ve o halde  barınağa getirilen Karakız barınaktaki ameliyatla hayata tutunmuş; ama bir ayağını kaybetmiş.  Ekibin maskotu olan ve “İyi Biri” sayesinde barınaktan kurtulan Karakız artık yönetmen Ayhan Sonyürek’le aynı evi paylaşıyor.

Oyuncular:

Cengiz Bozkurt, Mustafa Alabora, Macit Sonkan, Asuman Çakır,Devrim Atmaca, Tulga Serim, Aysan Sümercan, Sevim Gelenbe, Ecren Serim,Vedat Yalçın, Mazlum Çimen, Cezmi Ersöz, Faruk Karaçay ve Nail Demir.