“Dünyanın En Hızlı Satan Kitabı” ve “Dünyanın En Çok Satılan Çocuk Romanı” unvanlarını alan ve dünya edebiyat tarihine geçen, satış rakamlarıyla çığır açan Harry Potter efsanesi yoğun ilgi nedeniyle yenileniyor.
 
Harry Potter’ın Türkiye yayıncısı olan Yapı Kredi Yayınları, serinin İngiliz dilindeki yayıncısı ile eşzamanlı olarak tüm kitap kapaklarını değiştiriyor.
 
2015 sonuna kadar serinin tüm kapaklarını yenileyecek olan Yapı Kredi Yayınları, yeni tasarım kitaplarıyla Harry Potter’ı daha önce hiç okumamış genç okurların ve meraklılarının ilgisini çekecek. Böylece Türkiye’deki her yaştan Harry Potter hayranı da seri ile ilgili yenilikleri takip etmiş olacak.
 
Serinin kitap kapaklarının değiştirilmesiyle ilgili okurlardan sürekli talep aldıklarını belirten Yapı Kredi Yayınları Pazarlama Müdürü Özgür Akın “Türkiye’deki Harry Potter fanları, yurt dışındaki Harry Potter serisini sıkı bir şekilde takip ediyor. Bu yüzden yeni kitap kapaklarını heyecanla bekliyorlardı. Hatta serinin önceki baskılarına sahip olan okuyucular da yeni kapak tasarımlı kitapları mutlaka edinmek istiyorlar” dedi.
 
Toplamda yedi kitaptan oluşan serinin yeni kapaklarını Jonny Duddle tasarladı. Dört  illüstratör arasından seçilen Duddle, Karayip Korsanları oyunu için yarattığı bir karakteri Harry Potter’ın yazarı J. K. Rowling’in farketmesiyle sürece dahil oldu. Yeni kapaklara buradan bakabilirsiniz.
 
Serinin tüm kitaplarını okuyan ve 8 film adaptasyonunu seyreden Duddle, kapakları 3 ayda tamamladı. Bloomsbury Duddle’ı, Harry, Ron ve Hermione’yi Hagrid ile birlikte Hogwarts gölü karşısında betimlediği, karanlık ve gizemli bir çizimden dolayı seçti. Çünkü kapakları tasarlayan 4 illüstratörden sadece Duddle, Harry’i okura dönük, eskisine göre daha cinsiyetsiz bir şekilde betimlemişti. Bu çizim, serinin Harry Potter ve Felsefe Taşı kapağında da kullanıldı.