13 Şubat Haftası vizyona  7 film giriyor.

Yerli filmler:Kod Adı:K.O.Z,Netekim Karakolu,Yav He He.

Yabancı Filmler:Grinin Elli Tonu,Unutma Beni,Katran,Seni Seviyorum Rio.

Viral Mecmua’da daha önce sizlere,Girinin Elli Tonu  ,  Unutma Beni     ,  Yav He He  filmlerini tanıtmıştık.

 

Kod Adı:K.O.Z

Casusluk,Gizem, Polisiye ,Suç, Politik türündeki filmin yönetmeni:Celal Çimen.

Oyuncular:Turgay Tanülkü, Tolga Karel,  Orhan Kılıç,  Hakan Ural,  Yılmaz Gruda.

Filmin Konusu:

Devlet içerisinde devlet kurma çabasını ve oluşturulan kadroların kimlere hizmet ettiğini açıklayan bir film. Devlet düşmanlarının ortaya çıkarılmasını anlatan filmde, yargı ve polis teşkilatındaki yapılanma, Gezi olayları, 17 Aralık dönemindeki MİT tırları operasyonları, 17 ve 25 Aralık operasyonlarıyla ne gibi olayların hedeflendiği, savcı ve hâkimlerin imza attığı hukuk cinayetleri başta olmak üzere birçok konu başlığı yer alıyor.

 

 

Katran

Gerilim korku türündeki filmin yönetmeni:Erşen Denk.

Oyuncular:Wilma Elles,Yağmur Tanrısevsin, Lucia Oskerova, Cihan Toraman,  Kahraman Sivri.

Filmin Konusu:

Yeni bir hayata başlamak için kollarını sıvayan bir aile geçmişini bilmedikleri tehlikeli ve gizemli bir eve taşınır. Oldukça sakin başlayan günlerin ardından kısa sürede evin gizemli geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalan ev halkı, bu lanetli geçmişin bir parçası olmak üzeredir! Başrolleri Wilma Elles, Yağmur Tanrısevsin, Lucia Oskerova ve Cihan Toraman gibi isimlerin paylaştığı filmin yönetmen koltuğundaysa Ersen Denk oturuyor. Denk’in aynı zamanda senaryosuna da imza attığı film, son yıllarda ülkemizde yükselen korku gerilim furyasının yeni bir halkası olarak değerlendirilebilecek olan Katran (The Tragedy) filminin yapımcılığınıysa Silver Spear Pictures üstleniyor.

Seni Seviyorum Rio

Dram ,romantik türdeki filmin 11 yönetmeni:John TurturroGuillermo ArriagaNadine LabakiCarlos SaldanhaFernando MeirellesPaolo SorrentinoStephan ElliottJosé PadilhaCésar CharloneVicente AmorimSang-soo ImAndrucha Waddington.

Oyuncular:Vincent Cassel, John Turturro,  Emily Mortimer, Jason Isaacs,  Harvey Keitel.

Filmin Konusu:

Aşk Şehirleri film serisinin 3. filmi, Paris ve New York’tan sonra bizleri Rio’ya götürüyor. 11 yönetmenin elinden çıkan 10 kısa filmden oluşan filmde Rio de Janeiro’nun değişik mahallelerinde yaşanan aşk hikayelerini izliyoruz. 

 

Netekim Karakolu:

Komedi filminin yönetmeni:Yasin Korkmaz.

Oyuncular:Birol Ünel,  Deniz Sandalcı, Sinan Uğuz,  İbrahim Özcan,  Elif Çetinel.

Filmin Konusu:

1970 yılında Toroslar’ın eteklerinde yaşayan bir grup genç, amatör olarak sinema filmi çekmeye kalkışır ancak film yarıda kalır. 12 Eylül 1980 askeri darbesinde gençlerden birinin evinde çektikleri filme ait dokümanlar bulunur. Gençler aksiyon filmi çekmek istemiştir ama o dönemin askeri yönetimi başka şeyler peşindedir. Film çekmeye çalışan gençler ve köylüler silâhlı suç örgütü kurmaktan günlerce karakolda kalır ve sorgulanırlar.