5 Aralık haftası vizyona giren 6 film var.Çakallarla Dans 3,Patrondan Kurtulma Sanatı,Uzun Yol,Sesime Gel,Cut/Kesik,Sivil.

Viral Mecmua’da daha önce sizlere,  Çakallarla Dans 3 Sıfır Sıkıntı,

Patrondan Kurtulma Sanatı,Uzun Yol, Cut/  Kesik,  Sivil  Filmlerini tanıtmıştık.

 

Sesime Gel

Dram türündeki filmin yönetmeni:Hüseyin Karabey.

Oyuncular:Feride Gezer, Melek Ülger,  Emrah Özdemir,  Nazmi Sinan Mıhçı.

 

Filmin Konusu:

60 yaşındaki Berfe ve 8 yaşındaki torunu Jiyan’ın yaşadığı köyün bütün erkekleri silah sakladıkları iddiasıyla bir jandarma baskını sonucu tutuklanır. Aileleri bu silahları teslim edene kadar serbest bırakılmayacaklardır. Berfe’nin oğlu, Jiyan’ın babası Temo da tutuklananlar arasındadır. Fakat bu iki kadın için önemli bir sorun vardır; ortada silah yoktur, en azından onların bildiği bir yerde. Büyüyen bir çaresizlik içerisinde Berfe ve Jiyan bir silah bulmak ve karşılığında Temo’yu kurtarmak için yollara düşmeye karar verirler.

“Derdim Türkiye’nin yakın tarihinde olan biten hakkında keskin politik bir tavır sergilemek değil, çünkü böyle çatışmaların iki taraf için de ne kadar acıya ve kayba yol açtığını hepimiz biliyoruz. Bu yüzden de, tebessümle gözyaşlarını hayatın kendisinde olduğu gibi bir araya getirecek bir hikâye anlatmaya ve salondan çıktıktan sonra da izleyicinin zihninde yer edecek bir film yapmaya çalıştım. Umarım bu iki kadının ve onlara eşlik eden dengbejlerin yolculuğu aracılığıyla biz de kendimize ve içinde yaşadığımız dünyaya dair bir şeyleri keşfedebiliriz.” – Hüseyin Karabey 

Geçtiğimiz günlerde Latin Amerika’nın 60 yıllık en köklü ve en önemli festivali Mar Del Plata Uluslararası Film Festivali‘nin en büyük ödülü Sesime Gel filmine verildi.