Bu Hafta 8 film vizyonda!

Viral Mecmua’da daha önce sizlere Adalet,  Siccîn:Büyü Haramdır,

Kutu: Cüceler:Yaratıklar AramızdaBen O Değilim  filmlerini tanıtmıştık.

Aşka Dair

Romantik komedi türündeki filmin yönetmeni:Kat Coiro.

Oyuncular:Brendan Fraser, Justin Long, Sienna Miller, Sam Rockwell, Evan Rachel Wood.

Filmin Konusu:

Genç bir yazar olan Sam (Justin Long), bir kafede tanıştığı Birdie’yi (Evan Rachel Wood) etkileyebilmek için internet üzerinden yarattığı bir profille kendini oldukça abartılı bir şekilde tanıtır. Ancak Birdie’nin Sam’e aşık olmasıyla işler karışır. Sam, ona söylediği doğru olmayan sözlerin arkasında durmak zorunda kalacaktır. 

  

Temmuz Soğuğu

Gerilim,dram türündeki  filmin yönetmeni:Jim Mickle.

Oyuncular:Michael C. Hall, Vinessa Shaw,Sam Shepard,Don Johnson, Nick Damici.

Filmin Konusu:

Doğu Texas’ta küçük bir kasabanın sakinlerinden Richard Dane’in (Michael C. Hall) nefsi müdafaa için bir cinayet işlemek zorunda kalışının hikayesi. Başına gelen korkunç olaydan sonra Dane, eski bir suçlu ve vurduğu adamın babası olan Ben Russel’la tanışır. Ancak küçük kasabadaki yozlaşma ve paranoya bu iki can düşmanın arasında beklenmedik bir işbirliğine sebep olur. Suçun canlarını yaktığı iki adama, Dane’in inatçı karısı ve Houston’ın kıraç arazilerinde domuz yetiştiren garip bir dedektif yardımcı olur. Her şey bitmeden önce bu garip ekip, hayal bile edemeyecekleri kadar büyük, karanlık ve tehlikeli bir sırrı açığa çıkarırlar. 

 


https://www.youtube.com/watch?v=Hse0npG0_5w

 

Aşk Tarifi

Dram türündeki filmin yönetmeni:Lasse Hallström.

Oyuncular:Helen Mirren,Juhi Chawla, Charlotte Le Bon, Om Puri, Manish Dayal.

Filmin Konusu:

Çok yetenekli bir aşçı olan Hasan Kaddam, ülkesindeki siyasi kargaşanın annesinin ölümüne sebep olması üzerine Hindistan’ı terkeder ve Fransa’ya göç eder. Burada yeni tanıştığı Marguerite’in de cesaretlendirmesiyle bir Hint restoranı açar, ancak restoranın tam karşısında bulunan Madam Mallory’nin lüks restoranı, aralarında amansız bir rekabetin doğmasına neden olacaktır.

 


https://www.youtube.com/watch?v=S1GKtBcg8Z0
 

 

Biz Babasız Büyüdük

Dram türündeki Filmin yönetmeni Ahmet Çadırcı.

Oyuncular:Umut Kurt,Burcu Binici, Burç Kümbetlioğlu.

Filmin Konusu:

Babası askerde olan Alim, utangaç ve duygusal bir çocuktur. Bir gün babası kasabaya tayin edilen Selma’nın sınıfa gelmesiyle Alim’in hayatı değişecektir. Alim ve Selma’nın arkadaşlıklarının ilerlemesi üzerine çocuklar “Alim, Selma’yı seviyor” diye dedikodu çıkartırlar. Çocukların yaptıkları şakalara bir türlü engel olamayan Alim, bütün olanlardan sorumlu gördüğü Selma’yı istemeden kendinden uzaklaştırır. Eğer ondan uzaklaşırsa bu zor durumdan kurtulacağına inanmaktadır. Alim yıllar sonra bir tatil yerinde çocukluk aşkına rastlar, ama o eski çocukluk yılları artık geride kalmıştır.