Grammy ödüllü Amerikalı usta saksafoncu, besteci ve Branford Marsalis Quartet’in kurucusu Branford Marsalis, ikonik ünlü Grace Katedrali’nde kaydettiği konser albümü “In My Solitude” ile karşınızda!
 
 
Günüzümüzün en önemli saksafoncularından Branford Marsalis, San Francisco’daki ikonik dini merkezlerden Grace Katedrali’nde verdiği solo konserinden kayıtların yer aldığı yepyeni albümü “In My Solitude” ile müzik severlerle buluştu. Bach’tan Steve Lacy ve Ryo Noda’nın solo saksafon çalışmalarına değin geniş ve çeşitlemeli bir repertuardan oluşan albüm, aynı zamanda Hoagy Carmichaels’in “Stardust” isimli şarkısının muhteşem Marsalis versiyonunu da içeriyor. Albümdeki dikkat çekici unsurlardan biri de; tüm eserlerin, Marsalis’in emprovize tekniği ile birbirine eşsiz bir uyumla bağlanıyor olması.
 
 
Branford Marsalis, müzik kariyerine Blakey’s Jazz Messengers, Art Blakey ve Clark Terry gruplarında çalarak başladı. Sonrasında abisi Wynton Marsalis’in grubunda boy gösteren Marsalis, ayrıca Sting’in Backup Band’inde yer aldı. Sanatçı aynı zamanda Miles Davis ve Dizzy Gillespie gibi önemli caz üstadları ile de sahne aldı. 2001 yılında grubu Branford Marsalis Quartet ile yayınladıkları “Contemporary Jazz” albümü ile “En İyi Caz Albümü” dalında Grammy kazanan sanatçı, şu sıralar solo sanatçı olarak klasik orkestralarla konserler veriyor.
 
“Bradford Marsalis – In My Solitude (Live at Grace Cathedral)” Sony Music etiketi ile şimdi tüm müzik marketlerde!
 
 
 
TRACKLIST
 
1.  Who Needs It
2.  Stardust
3.  Improvisation No. 1
4.  Sonata in A Minor for Oboe, Wq. 132: I. Poco adagio
5.  The Moment I Recall Your Face
6.  Improvisation No. 2
7.  MAI, Op. 7
8.  Improvisation No. 3
9.  Improvisation No. 4
10.  Blues For One
11.  I’m So Glad We Had This Time Together