INDIE-POP’UN SEVİLEN SESİ FALLULAH

İSTANBULLU MÜZİKSEVERLERLE BULUŞACAK

Bağımsız müzik takipçilerinin yakından tanıdığı ve sevdiği Fallulah ilk defa İstanbul’da. Danimarkalı müzisyen Fallulah, 19 Aralık Perşembe ve 20 Aralık Cuma akşamları Salon’da iki konser verecek.

Herhangi bir müzikal eğitimi olmayan ve kendini belli müzik kalıpları içine sokmayan Fallulah, kendine dokunan hikayeleri Salon takipçileri için anlatacak. Müzik türlerini kendi zevkine göre karıştıran Fallulah, konserinde, melankoli ve eğlence dengesini neredeyse mükemmel bir biçimde yakaladığı şarkılarını seslendirecek.

Fallulah, 2010 yılında yayımladığı ilk albümü The Black Cat Neighborhood’un kendine has yorumu ve orijinal tınısıyla ülkesi Danimarka’da büyük beğeni toplamıştı. Fallulah bu albümüyle 2010’da “double-platinum”, 2011 yılında ise Radio P3 Guld’un en prestijli ödülü The P3’ü kazandı. Aynı yıl Fallulah’ın “Out Of It” şarkısı Danimarka Grammy Ödülleri’nde 6 dalda aday gösterilerek “Yılın Hiti” ve “Yılın Prodüktörü” ödüllerini topladı. Eleştirmenlerin takdirini toplayan Fallulah, bu yıl da dinleyicileriyle Escapism albümü ile buluştu.

İstanbullu müzikseverlerle ilk kez buluşacak Fallulah’ın 19 Aralık Perşembeve 20 Aralık Cuma akşamları 21.30’da Salon vereceği konserin biletleri, 35 TL ve 25 TL (öğrenci) üzerinden, Biletix satış kanalları ya da hizmet bedeli olmadan ana gişe İKSV’den temin edilebilir.