Valse ve Serenade isimli eserleri ile Türkiye’de müzikseverlerin gönlünde taht kuran ve her geldiğinde kapalı gişe konserler veren Rus müzisyen / besteci Evgeny Grinko 5 şarkıdan oluşan bir EP yayınladı.
 
Evgeny Grinko’ya ait 4 beste ve bir de uyarlamanın yer aldığı albümün piyano kayıtları Ocak 2015’te İstanbul’da Babajım Stüdyosunda gerçekleştirildi. 
 
Albümde yer alan şarkıların isimleri:
 
Spring Drops
Field
Poirot
Wake Up
Graying Pt 1,2
 
Evgeny Grinko bu albüme kendi bestelerinin yanı sıra ünlü Rus besteci Lev Knipper’in Polyushko Polye adlı eseri için yaptığı mininal düzenlemeyi de dahil etti.
 
Moskova’nın dışında küçük bir kasabada büyüyen ve hala orada yaşayan Evgeny Grinko müzik hayatına rock gruplarında davul çalarak başladı. Ardından piyano ve diğer enstrümanlarla besteler yapmaya başlayan Evgeny Grinkoözellikle Valse adlı şarkısı ile büyük ilgi çekmekte. 2014 yılında ilk uzunçalarını Ice For Aureliano Buendia adıyla yayınlayan sanatçı albüm ve şarkı isimlerinde hayranı olduğu yazarlara ve onların kitaplarındaki kahramanlara göndermeler yapıyor.
 
Ülkemizin sevilen isimlerinden Mabel Matiz bu yıl yayınladığı Gök Nerede adlı albümünde Evgeny Grinko’nun Valse adlı bestesini yazdığı sözlerle seslendirdi. Şarkının kayıtlarında piyano Evgeny Grinko tarafından çalındı.
 
Evgeny Grinko bugüne de 3 kez Türkiye’ye geldi ve İstanbul, Ankara, Konya, İzmir ve Eskişehir’de toplam 7 konser verdi. Konserlerin hepsi kapalı gişe geçen Evgeny Grinko Silent Like Water EP’si sonrası yeniden Türkiye’ye gelmeye hazırlanıyor.
 
Evgeny Grinko’nun piyano kayıtlarını İstanbul’da gerçekleştirdiği Silent Like Water adlı EP’si dijital ortamlarda yayınlandı.