Catherine Deneuve Son Filmiyle Uçan Süpürge’de

Sinema ikonu Catherine Deneuve’ün başrolünü oynadığı “Yolda” (On My Way) adlı film, Ankara’da ilk kez Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde gösterilecek.

Emmanuelle Bercot’nun yazıp yönettiği film, 60’lı yaşlarındaki eski bir güzellik kraliçesi olan Bettie’nin, karşısına çıkan fırsatlarla imtihanını anlatıyor. Fransa sinemasının gözbebeği Catherine Deneuve, sade ve derin oyunculuğuyla yine kusursuz.

Festivalin iddialı yapımlarından “Yolda”nın gösterim takvimi belli oldu. Catherine Deneuve’ü Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin perdesinde izlemek isteyenler için 10 Mayıs cumartesi ve 15 Mayıs perşembe olmak üzere iki kez gösterilecek “Yolda”nın biletleri tükenmeden elinizi çabuk tutun. Festival biletleri Kızılırmak Sineması gişelerinden temin edilebilir.

17. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 8 Mayıs’ta başlıyor. Festivalde bu yıl 42 ülkeden 108 film gösterilecek. Pek çok atölye çalışmasının yanı sıra sergi ve söyleşiler de festival programında yerini aldı.