CAN ATİLLA 
İLE BÜYÜLEYİCİ BİR YOLCULUĞU İZLEMEYE HAZIR MISINIZ?
“AŞKIN GÜCÜ – DVD +CD”
 
Yaptığı benzersiz albümleri, film müzikleri, bale ve klasik müzik eserleri, sahne ve dizi müzikleri ile ülkemizde olduğu kadar dünyada da saygı ve kabul gören ünlü besteci Can Atilla, geçtiğimiz yıl Sony Music etiketiyle müzikseverlerle buluşan “İdea” albümünün ilk konserini hem DVD hem de CD olarak dinleyicilerle buluşturdu.
 
Son albümü “İdea” için “Cariyeler ve Geceler” albümünden bu yana yapmış olduğu hit eserlerinin trance ve lounge mixlerini hazırlayan sanatçı; 29 Mayıs 2013 tarihinde, Ankara Congresium International Convention & Exhibition Center’da gerçekleşen albüm lansman konserinde kendisini izlemeye gelenlere eşsiz bir konser deneyimi yaşatmıştı. Geleceğin müzikal fikirlerini ve benzersiz ses tasarımlarını sahnesine de taşıyan Can Atilla’ya bu konserde 9 kişilik bir müzisyen kadrosuyla birlikte, muhteşem performansıyla Mask Gösteri Grubu da eşlik etti.
 
“İdea” albümünü “Aşkın yeni formu, yaşam enerjisine dönüşmesi” cümlesiyle tanımlayan bestecinin “AŞKIN GÜCÜ” adını verdiği bu konserin DVD’sinde; “Leyla ile Mecnun”, “Aşk-ı Hürrem”, “Vivaldi İstanbul’da”, “Hamamda İlk Gözyaşları”, “Cariyeler ve Geceler” ve UEFA Uluslararası Resmi Müziği olarak ilan edilen “Rumeli Hisarı’nın Yapılışı” gibi unutulmayan eserlerle birlikte toplam 14 şarkının performansı yer alıyor.
 
Yeni yüzyılın gelecekteki müziği ile görkemli bir şölen atmosferinde geçen “Aşkın Gücü” DVD’sinde aynı zamanda konserin sahne arkası görüntüleri, konserden fotoğraflar, Can Atilla diskografisi ve “İdea”, “Cariyeler ve Geceler” ile “Vivaldi İstanbul’da” eserleri için hazırlanan 3 video klip de Can Atilla dinleyicileriyle paylaşılıyor.
 
Can Atilla’nın müzikseverleri büyüleyici bir yolculuğa çıkaracağı “Aşkın Gücü” konser DVD’si, Türkiye’nin ilk new age, ambient ve world müzik radyosu Radyo Voyage ve Sony Music işbirliğiyle müzik marketlerdeki yerini aldı.