İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) ödüllerinin bu yılki adayları arasında 11 kategoriyle en fazla  dalda aday gösterilen film “Büyük Budapeşte Oteli”oldu.

2014 Berlin Film Festivali’nin açılış filmi  olan   “Büyük Budapeşte Oteli”, 33. İstanbul Film Festivali’nde de gösterilmişti.

Foto Galeri’yi tıklayınız

 

 

Büyük Budapeşte Oteli

İki savaş arasındaki dönemde ünlü bir Avrupa otelinde kapı görevlisi olarak çalışan Gustave H. ile lobi görevlisi Mustafa’nın arkadaşlık hikâyesine odaklanıyor. İki iyi arkadaş otelde görevdeyken paha biçilemez bir Rönesans eseri çalınır üstelik aile yadigârı olarak servet değerindedir. İkili kendi hayatlarındaki bu önemli savaşın mücadelesini verirken, dışarda bir çağ da değişmektedir…

Efsane Oyuncular Bir Arada

Filmin bol yıldızlı kadrosunda ise Ralph Fiennes, Tony Revolori, F. Murray Abraham, Mathieu Amalric, Adrien Brody, Willem Dafoe, Jeff Goldblum, Harvey Keitel, Jude Law, Bill Murray, Edward Norton, Saoirsse Ronan, Jason Schwartzman, Lea Seydoux, Tilda Swinton, Tom Wilkinson, Owen Wilson yer alıyor.

 

Usta Yönetmen Wes Anderson “Büyük Budapeşte Oteli filmi bu zamana kadar yaptığım filmlerin tamamının ruhunun buluştuğu bir yapım oldu.” diyor. “