Hiçbir kategoriye girmeyen eşsiz sesi ve benzersiz yorumuyla tüm dünyada geniş bir hayran kitlesine sahip olan efsanevi sanatçı Selda Bağcan; yaz boyunca dünyanın en önemli yaz festivallerinde konserler verecek! İspanya, Polonya, İngiltere ve Almanya’da hayranlarıyla buluşacak olan Bağcan 2016 yazında ilk olarak; 3 Haziran Cuma akşamı Barcelona’da düzenlenen Primavera Sound 2016 festivalinde sahneye çıkacak.

 

Dünya basınında hakkında övgü dolu sayısız yazı yazılan, müziği ve siyasi duruşu ile farklı kategorilerde incelenen Selda Bağcan; yaz boyunca yurtdışında ve Türkiye’de çok sayıda konser vermeye hazırlanıyor. Bağcan, dünyanın en önemli yaz festivallerinde vereceği konserlerde, dünyanın dört bir yanından hayranlarıyla buluşacak.

 

Sesiyle, hayatı, acıyı ve isyanı bambaşka bir yorumun ışığında sunan Selda Bağcan 2016 yazında ilk olarak; 1-5 Haziran tarihlerinde Barcelona’da düzenlenen Primavera Sound 2016’da sahneye çıkacak. 2001’den bu yana gerçekleşen festival, her yıl yüzbinlerce müzikseveri ağırlarken aynı zamanda dünyanın en güçlü müzik festivalleri arasında gösteriliyor. Primavera Sound 2016’da İsrailli rock grubu Boom Pam ile birlikte vereceği konserde Selda Bağcan; “İnce İnce”, “Yaz Gazeteci”, “Yaylalar”, “Mehmet Emmi” gibi dünyada hit olmuş ve çeşitli dillere çevrilmiş şarkılarını seslendirecek.

Sanatçı; Anadolu rock müziğini canlı izlemek isteyen festival meraklılarına halk müziği, funk ve progresiv rock ve psikodelya arasındaki reperturarıyla benzersiz bir deneyim sunacak.

 

Joan Baez, Janis Joplin gibi emsallerine yol gösteren bir sese ve Türk müziğinin en isyankâr, gür ve

içten tarafını özetleyen bir diskografiye sahip olan Selda Bağcan, daha sonra Polonya, İngiltere ve Almanya’da da konserler verecek. “40 Yılın 40 Şarkısı” albümünün ikincisi için çalışmalarını da sürdüren sanatçı, yurtdışı konserlerinin yanı sıra, Türkiye’nin birçok yerinde konserlerine de devam edecek.