Rock müzik tarihinin gelmiş geçmiş en efsanevi gitaristi Jimi Hendrix’in Woodstock öncesi gerçekleştirdiği efsanevi konser görüntülerinden oluşan belgesel “Blue Wild Angel [Live At The Isle Wight]” şimdi  sürpriz içerikler eklenen Blu-ray formatında müzikseverler ile buluşuyor!
 
Çok genç yaşta yaşama veda etmesine rağmen dünyanın en efsanevi gitar virtüözlerinden biri olan Jimi Hendrix’in Woodstock öncesi gerçekleştirdiği efsanevi performanslarından oluşan belgeselin yönetmenliğini Oscar ödüllü yönetmen Murray Lerner yaptı.
 
Belgeselde daha önce gün yüzüne çıkmamış sahne arkası görüntülerinin yanı sıra Hendrix’in “Machine Gun”, “Red House”,  “All Along The Watchtower”, “Voodoo Child (Slight Return)” ve eşsiz potforisi “God Save The Queen” gibi en iyi performansları bulunuyor. Hendrix’in kendi ses mühendisi Eddie Kremer tarafından stereo 5.1 audio surround formatında mixlenen ve yönetmenin röportajlarının da yer aldığı belgeselde orjinal biletler, konser afişleri hatta Hendrix’in kendi el yazısından festival bilgileri de yer alıyor.
 
“Jimi Hendrix – Blue Wild Angel [Live At The Isle Wight]” şimdi sürpriz içerikler eklenen Blu-ray formatında Sony Music etiketiyle müzik marketlerde!!!
 
TRACKLIST
 
*God Save The Queen
1- Blue Wild Angel: Jimi Hendrix Live At The Isle Of Wight (Main Film)
*Hey Baby (New Rising Sun)
*Star Spangled Banner
*Star Spangled Banner
*Jam Back At The House
*Hey Baby (New Rising Sun)
*Purple Haze
*Beginnings
*Pali Gap
*Hey Baby (New Rising Sun)
2- Introduction
3- God Save The Queen
4- Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band
5- Spanish Castle Magic
*Spanish Castle Magic
6- All Along The Watchtower
*All Along The Watchtower
7- Machine Gun
*Machine Gun
8- Lover Man
*Lover Man
9- Freedom
*Freedom
10- Red House
*Red House
11- Dolly Dagger
*Dolly Dagger
12- Foxey Lady
13- Message To Love
14- Ezy Ryder
15- Purple Haze
16- Voodoo Child (Slight Return)
17- In From The Storm
*In From The Storm
18- Credits
*Hey Baby (New Rising Sun)