4.Uluslararası Çavuş Anadolu’ya Şükran Buluşmaları Festivali.
 
Anadolu’nun en renkli kültür ve sanat festivali…
 
Çavuş Uluslararası Anadolu’ya Şükran Buluşmaları 09-13 ağustos tarihleri arasında yapılacak olup  5 gün sürecektir.
 
4.günü  etkinlikler  bu yıl yine her zaman olduğu gibi Sonsuz Şükran Derneği ve Çavuş Belediyesi ortaklığı ile düzenlemektedir.Başta Kültür ve Turizm Bakanlığı ile çeşitli kurum ve kuruluşlarda etkinliğe destek vermektedirler.
 
Etkinlik içerisinde yurt içi  ve yurt dışından tanıdık ve bilindik ressamların hem canlı performans çalışmaları hemde kişisel sergileri yer alacak.her yıl olduğu gibi bu yılda ödüllü filmler izleyici ile buluşacak olup oyuncu ve yönetmenleri izleyenlerle film ve sinema üzerine söyleşiler yapabilecekler.
 
Bu yıl müzikli akşamlar çok canlı geçecek her gün sinema ardından 2 yada 3 sanatçı  sahne alacaklar.
 
Fotoğraf sergilerinde ise Burcu Özkurt, İbrahim Göksungur,Canan Yaşar gibi toplamda 50 sanatçı olacak ayrıca kişisel sergilerde açılacak.
 
Her yıl olduğu gibi seramik ve heykel çalışmalarımız katılımcı sanatçıların önderliğinde devam edecek olup yöre çocuklarına yönelik yine atölye çalışmaları 5 gün boyunca devam edecek.
 
Ülkemizin en ünlü tezhip ve minyatür sanatçılarından olan Sezen Okur’un sergisi de festival boyunca gezilebilecek.Ayrıca yine Sonsuz Şükran Köyü’nde Meltem Gikas tarafından hat sanatları sergisi ve Ergun Nuhut tarafından açılacak olan üç boyutlu mimari sergileri de 5 gün boyunca gezilebilecek