DÜNYANIN EN ÖNEMLİ KLASİK ROCK GRUBU THE ALAN PARSONS PROJECT TAM 11 CD’DEN OLUŞAN DİSKOGRAFİSİ ve DAHA ÖNCE YAYINLANMAMIŞ “THE SICILIAN DEFENCE” ALBÜMÜNÜ TEK BİR BOXSET’TE BULUŞTURUYOR.
 
 
 
İngiltere’den başlayarak dünyaya yayılan, 70’li ve 80’li yıllardan günümüze varan unutulmaz eserlere imza atmış efsane  topluluk The Alan Parsons Project  tüm stüdyo albümlerinin yanı sıra daha önce yayınlanmamış  “The Sicilian Defence” albümünü yayınlıyor.  
 
1975 yılında Alan Parsons ve Eric Woolfson tarafından kurulan İngiliz progressive rock grubu The Alan Parsons Project 1975-1987 yılları arasında müzik dünyasında bomba etkisi yaratmıştır. Elektronik müziğin temellerini atan ve müziğinde senfonik öğeler de barındıran grubun listeleri altüst eden baladları, hareketli dans parçaları ve enstrümantal parçaların yer aldığı albümlerinde genelde toplumsal konuları işlemişlerdir.
 
Alan Parsons ismini ilk kez Pink Floyd’un “The Dark Side Of The Moon” albümünde kayıt yönetmeni olarak duyurmuştur ve bu çalışmasıyla Grammy adaylığına hak kazanmıştır. Sanatçının 1975 yılında Eric Woolfson ile bir araya gelerek hayata geçirdiği The Alan Parsons Project’in müzikal kariyeri boyunca yayınladığı tam 11 albümü “The Complete Albums Collection” albümünde bir araya toplandı.
 
The Alan Parsons Project’in ölümsüz albümleri, 30 yıl önce kaydedilmiş ve daha önce yayınlanmamış “The Sicilian Defence” albümü, efsane fotoğraflar ve şarkı sözlerinin yer aldığı bu çok özel koleksiyon, şimdi Sony Music etiketiyle tüm müzik marketlerde!
 
 
THE COMPLETE ALBUMS COLLECTION
 
1. Tales of Mystery and Imagination: Edgar Allan Poe
2. I Robot
3. Pyramid
4. Eve
5. The Turn of a Friendly Card
6. Eye In The Sky
7. Ammonia Avenue
8. Vulture Culture
9. Stereotomy
10. Gaudi
11. The Sicilian Defence