“Acı Reçete”, Emily’nin (Rooney Mara) psikiyatristinin (Jude Law) kendisine tedavisi için verdiği yeni bir ilacın hayatını nasıl değiştirdiğini ve eşi ile hayatını ne yönde etkilediğini gerilim türünde anlatan bir filmdir.

Emily (Rooney Mara) ve Martin (Channing Tatum) New York’ta başarılı ve yüksek standartlarda yaşayan bir çifttir.

Bir gün borsa yolsuzluğu yüzünden Martin hapse girer. Tabi bu arada yaşam standartları da haliyle düşer ve Emily Manhattan’da ufak bir apartman dairesine taşınır. Dört yıl boyunca kocasının hapisten çıkmasını bekler. Bu sırada ağır depresyona girer. Emily’nin intihar girişiminden sonra yanına danışman olarak psikiyatrist Jonathan Banks (Jude Law) getirilir. Emily terapi görmeyi ve anti depresan ilaçlar almayı kabul eder. Emily verdiği bu karar ile hem kendi hayatını hem de çevresindeki tüm insanların hayatını etkileyebileceğinden haberi bile yoktur.


PRODUKSİYON HAKKINDA

Senarist Scott Z. Burns, on yıl önce New York’ta bulunan Bellevue Hastanesi’nin psikiyatri bölümünde kısa bir süre geçirmiştir. Sonra da medikal dram televizyon dizisi olan “Wonderland” için yazmıştır. Bunun da kendisi için inanılmaz bir deneyim olduğunu itiraf eden Burns, görmüş oldukları ve yaşadığı deneyimler doğrultusunda gerilim türü bir film yazmak istediğini düşünmüş ve zamanla “Acı Reçete” doğmuş. “Acı Reçete” için Dr. Sasha Bardey ile işbirliği yapan Burns, doktorun kendisine ve filme katkısının çok büyük olduğunu itiraf ediyor. Scott Z. Burns senaryosunun bitimine yakın kafasında yönetmen ve yapımcı olarak Steven Soderbergh ve Lorenzo di Bonaventura isimleri oluşur. Ve teklifi götürdüğünde ise Soderbergh ve Bonaventura teklifi memnuniyetle kabul eder.