Bu  hafta 7 film vizyonda.

Zafere Hücum,Alex Cross,Vampir Kızkardeşler,Diana,Meryem,Menekşe’den Önce,Minik kahramanlar Macera Peşinde.Meryem ve Menekşe’den Önce haftanın 2 yerli filmi.

Viral Mecmua’da daha önce sizlere Vampir  Kızkardeşler , Diana, Menekşe’den Önce  filmlerini tanıtmıştık.

Sıra haftanın diğer filmlerinde

Zafere Hücum

Epik aksiyon dram filmi.Yönetmen İki kez Oscar kazanmış olan Ron Howard (A Beautiful Mind, Frost/Nixon) 

Oyuncular:Chris Hemsworth Daniel Brühl Natalie Dormer Alexandra Maria Lara Olivia Wilde

Filmin Konusu

Formula 1 yarışlarının ihtişamlı döneminde geçen Rush dünyanın şimdiye kadar gördüğü en büyük rakiplerin ikisinin (yakışıklı İngiliz Hunt ve disiplinli, zeki rakibi Lauda’nın) heyecan verici gerçek hikayesini anlatıyor. Özel hayatlarına da dahil olduğumuz filmde iki yarışçının zafere ulaşmak için bir kısa yolun bulunmadığı ve asla hataların asla düzeltilemediği bir ortamda fiziksel ve psikolojik dayanıklılık sınırlarını nasıl zorladığını göreceğiz.

Alex Cross

Polisiye gerilim türü seven seyirciler için yönetmen Rob Cohen.

Oyuncular: Tyler Perry Edward Burns Matthew Fox Carmen Ejogo Cicely Tyson.

Filmin Konusu

Psikoloji eğitimi almış cinayet masası dedektifi Dr. Alex Cross, Detroit Polis Departmanı’nda çalışan ve kariyeri boyunca birçok tuhaf vakayla karşılaşıp bunları ustalıkla çözen bir memurdur. Ancak karşısına çıkan son vaka oldukça zorludur. Kurbanlarını vahşi şekillerde öldürüp her seferinde arkasında bir Picasso tablosu bırakan bu seri katil, Picasso adını verirler.

Bu kovalamaca bir kedi fare oyununa dönüşür ve Alex Cross bir yerde büyük bir hata yapar. Bu hata ise psikopat katilin Alex Cross ve ailesini hedef almasına neden olur. Hayatının pişmanlığını yaşayan Cross için işler kişisel bir boyut kazanmış olur ve kendi ahlaki ve psikolojik sınırlarını sınayacağı bir sınava dönüşür.

Meryem

Dram türünü sevenler için yönetmen Atalay Taşdiken

Oyuncular:İsmail Hacıoğlu Zeynep Çamcı Mustafa Uzunyılmaz Mehmet Usta Zerrin Sümer.

Filmin Konusu

17- 18 yaşlarında, güzelliği ile tüm kasabanın ilgisini çeken Meryem’e, aynı kasabada yaşayan ve oğulları İstanbul’da çalışan bir aile talip olmuş ve 10 gün içerisinde nişan, kına gecesi ve düğün yapılmıştır.Meryem ‘in Kocası Mustafa, düğünden ancak bir kaç gün önce gelmiş ve 6 gün evli kaldıktan sonra  “Bir düzen kurar, seni de İstanbul’a alırım” diyerek yaşadığı şehir olan İstanbul’a dönmüştür. Kayınvalidesi ve kayınpederi ile yaşamaya başlayan Meryem, bir yandan hasret çekerken, bir yandan da umudunu korumaktadır. En önemlisi de evin her türlü hizmetini görmeyi görev saymıştır kendine.Meryem, zaman zaman umutsuzluğa kapılır. Ama annesi hep sabır öğütler.

Meryem bir yandan da çocuk yapamadığı için üstü örtülü bir dille suçlanmaktadır. Bu arada beklenmedik bir gelişme olur. Askere gitmeden önce Meryem’e aşık olan Murat, terhis olup gelir. Ama gelen Murat, giden Murat değildir.Askerde yaşadıkları ona ağır gelmiş, uzun süre psikolojik tedavi görmüştür. Ve bu haliyle Murat, Meryem için ciddi bir tehdit unsurudur.Kayınpederi Süleyman durumu öğrenince bir çare düşünür. Tek geçim kaynakları olan ineklerini satar ve parayı ev tutması için oğlu Mustafa’ya yollar.Sorun çözülmüş, Meryem kurtulmuştur. Yol hazırlıkları başlar.Meryem, yola çıkar. Ama o, herkesin beklediği sona gitmeyecektir     

 
Minik Kahramanlar Macera Peşinde
 
Animasyon filmi yönetmen Eduardo Schuldt gerçekleştirdi.
 
Filmin Konusu
Fransa’yı sallayan olayların olduğu bir dönemde Jules Verne’in yarattığı bütün karakterler yaşamıştır ve bunun farkında değillerdir. Yeni Fransa başkanı ve kültür bakanı yazarın kitaplarını düzenleyerek bir kitap yapmak isterler ve herşeyi birbirlerine karıştırırlar. Bu durumu değiştirebilecek olanlar sadece 4 kişiden oluşan yetenekli bir çocuk grubudur. Zamanda geriye gider ve yazarın kitaplarındaki karakterleri teker teker yerlerine koyarlar.